Prezes klubu żużlowego bez mebli w biurze? Sponsor wystawił je na aukcję

"Możesz sobie kupić stołek prezesa wicemistrzów Polski" - czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym na portalu aukcyjnym Allegro. Jeden ze sponsorów żużlowego klubu z Gorzowa wystawił tam wszystkie meble znajdujące się w biurze prezesa Stali Ireneusza Macieja Zmory. Dlaczego? - Klub Stal Gorzów nie działał po partnersku - tłumaczy sponsor.
W aukcji można kupić meble, które przez rok stały w gabinecie prezesa Stali Gorzów. W skład zestawu wchodzą m.in.: biurko, wygodny fotel, kilka szafek, stół gabinetowy i cztery krzesła. Wartość rynkowa mebli to ok. 10 tys. zł. Zawiedziony sponsor klubu, firma Fajnemeble.pl wystawiła je na aukcję bez ceny minimalnej. Dziś rano kwota aukcji sięgała już ponad 2 tys. zł. I pewnie jeszcze wzrośnie, bo aukcja potrwa do 16 grudnia.

W opisie aukcji można przeczytać, że klub żużlowy "nie działał po partnersku" z firmą meblarską. Jest też specjalna oferta dla klubu żużlowego z Zielonej Góry. Firma zapewnia, że na życzenie Falubazu dostarczy i zamontuje meble za darmo.

Fajnemeble.pl zostały sponsorem żużla przed dwoma laty, weszły do Business Speedway Clubu zrzeszającego firmy wspierające Stal. Po modernizacji wieży sędziowskiej na stadionie żużlowym w Gorzowie - wiosną 2011 r. - firma dostarczyła meble do lóż dla VIP-ów, później także gabinet prezesa.

Dlaczego meble prezesa trafiły na aukcję? Przedstawiciele sponsora mają żal do Stali, że ich relacje się popsuły. Firma straciła reklamę na przyczepie, którą żużlowcy jadą do prezentacji. Ma też pretensje o klimat podczas rozmów w sprawie nowej umowy sponsorskiej.

Wszystko wskazuje na to, że po publikacji na portalu aukcyjnym, klub zrezygnuje ze współpracy ze sponsorem.

- Jest mi przykro, że ktoś, kto do tej pory był tak blisko Stali Gorzów atakuje nasze dobre imię. Wykorzystywanie naszego klubu w czarnym PR do promocji własnej firmy jest poniżej krytyki - podkreśla prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora.

Sprawa może mieć drugie dno. Jak ustaliła "Gazeta", klub zakupił od firmy meble do lóż VIP i dwóch pomieszczeń klubowych za ok. 100 tys. zł. Meble w gabinecie prezesa miały promować markę firmy wśród gości Zmory.