Sport.pl

Stilon gra w Łęknicy, a wkrótce w pucharze derby z Wartą Gorzów

Po szóste zwycięstwo w sezonie i zachowanie lidera w lubuskiej czwartej lidze gorzowscy piłkarze jadą w sobotę do beniaminka z Łęknicy. 19 września będziemy też świadkami pojedynku derbowego w naszym mieście.
ŁKS Łęknica do tej pory uzbierał 8 pkt, a stilonowcy dwa razy więcej. Na swoim boisku przegrał z Czarnymi Browar Witnica 1:2 oraz pokonał Vitrosilicon Iłowa 2:0. Czy zatem największym przeciwnikiem gorzowian może być... pora sobotniego pojedynku? Zaczynamy już o godz. 12, a do przejechania prawie 200 km, bo to najdalszy wyjazd aktualnego lidera czwartej ligi w tym sezonie. Będzie trzeba wcześnie wstać, ale dzięki temu gospodarze dostali zgodę, aby mecz obejrzeli również kibice Stilonu. - Nie dopuszczam żadnych skarg na porę, trzeba wyjść na boisko o godzinie, którą mamy w terminarzu i pokazać się z najlepszej strony - stwierdził gorzowski trener Tomasz Jeż. - Ponownie nie zagramy w pełnym składzie, ale ludzie, którzy trafią do pierwszej jedenastki, będą myśleć wyłącznie o zwycięstwie. Udana seria dodała drużynie dużej pewności siebie. Chciałbym, aby spotkanie od początku nam się dobrze ułożyło. Tak jak ostatnio w Słubicach, czy u siebie z Piastem Czerwieńsk.

Wylosowali derby Gorzowa

W drugiej rundzie lubuskiego Pucharu Polski występująca w klasie okręgowej Warta Gorzów zmierzy się ze Stilonem. Mecz zaplanowany jest na środę 19 września na godz. 16.30. - Bardzo fajnie, że tak to się ułożyło i obejrzymy piłkarskie derby Gorzowa, które powinny wzbudzić spore zainteresowanie wśród kibiców - powiedział wiceprezes Stilonu Jacek Ziemecki. - Naszym celem numer jeden zdecydowanie jest awans do trzeciej ligi. To jednak nie znaczy, że w pucharze będziemy przegrywać. Tym bardziej że czeka nas tak prestiżowe starcie. Gorzowski futbol 19 września będzie miał swój ważny dzień.

Rekompensata dla posiadaczy karnetów

Ostatnie spotkanie Stilon - Piast Czerwieńsk odbyło się przy pustych trybunach. W ten sposób przepadł mecz kibicom, którzy zakupili karnety na rundę jesienną. Gorzowski klub ma dla nich rekompensatę: - Wszyscy posiadający karnet uprawniający do wejścia na stadion i obejrzenia meczu, nabywają prawo do nieodpłatnego wejścia na stadion i obejrzenia pierwszego meczu ligowego w rundzie rewanżowej w Gorzowie. Wszyscy posiadający karnet w rundzie jesiennej będą mogli nabyć kalendarz na 2013 r. w cenie promocyjnej. W ten sposób pragniemy zadośćuczynić wszystkim, którzy mieli prawo obejrzeć mecz, a decyzją zarządu nie mieli okazji do kibicowania naszej drużynie. Mamy nadzieję, że nigdy więcej nie dojdzie do sytuacji, która miała miejsce w sobotnie popołudnie, bo wszystkim nam zależy na dobrej współpracy i pozytywnym odbiorze piłki nożnej w wykonaniu zawodników Stilonu - poinformował zarząd gorzowskiego klubu.

Więcej o: