Kajakarstwo: Z Rosji wiozą duży worek akademickiego złota

Aż sześć złotych medali zawisło na szyjach przedstawicieli gorzowskich klubów podczas akademickich mistrzostw świata w kajakarstwie, które zakończyły się w Kazaniu w Rosji.
Klasą dla siebie były podczas tej imprezy brązowe medalistki Igrzysk Olimpijskich z Londynu - Karolina Naja z AZS AWF Gorzów i Beata Mikołajczyk z Kopernika Bydgoszcz. Trzeba jednak przyznać, że kobiece kajakowe AMŚ nie były mocno obsadzone, w większości konkurencji odbyły się wyłącznie wyścigi finałowe, i to nie z udziałem dziewięciu osad. W K-2 na 500 m Naja i Mikołajczyk pobiły drugie Rosjanki o prawie sześć sekund. Przepaść. Nie miały również sobie równych na 200 m, tam również rosyjską dwójkę wyprzedziły o sekundę.

W kobiecej osadzie K-4 mieliśmy dwie kajakarki AZS AWF - Agnieszkę Kowalczyk i Paulinę Wiewiórę. Polska czwórka na 500 m zdobyła złoto, a na 200 m była druga.

Męskie złoto trafiło do Rafała Rosolskiego z Admiry Gorzów, który razem z Paweł Florczakiem z Astorii Bydgoszcz zdecydowanie wygrał finał K-2 na 1 km. Marcin Nickowski z AZS AWF pływał z Mariuszem Kujawskim z Zawiszy Bydgoszcz. W tym składzie polscy kajakarze wygrali finał K-2 na 500 m. I jeszcze jeden triumf - osady K-4 na 200 m. W czwórce pływał Grzegorz Błęka z AZS AWF. Ten ostatni do medalowego dorobku w Kazaniu dorzucił jeszcze brąz w czwórce na 500 m, Nickowski był drugi w K-4 na 1 km, a kanadyjkarz Admiry Bartosz Pławski wywalczył akademickie wicemistrzostwo świata w C-2 na 1 km. Przypomnijmy, że opiekunem polskiej kadry był trener AZS AWF Marek Zachara.