Zbigniew Suchecki nowym żużlowcem Lotosu Wybrzeże Gdańsk

Żużlowcy Lotosu Wybrzeże Gdańsk po pierwszej rundzie sezonu ENEA Ekstraligi zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Gdański klub postanowił wzmocnić swój skład, zatrudniając nowego żużlowca Zbigniewa Sucheckiego.
Suchecki został wypożyczony z drużyny Stelmetu Falubaz Zielona Góra. W zespole mistrza Polski Suchecki nie miał szans przebić się do pierwszego składu, dlatego zdecydował się na zmianę pracodawcy. - Przede wszystkim cieszę się, że mam szansę gdzieś się pokazać, jechać i zdobywać punkty. To jest dla mnie najważniejszy cel. Chcę pomóc tej drużynie i cieszę się, że trafiłem akurat do Gdańska - powiedział Suchecki po podpisaniu kontraktu.

Suchecki karierę żużlową rozpoczął w 1999 w zespole Stali Gorzów, skąd przeniósł się do Zielonej Góry. W swoim żużlowym CV ma również starty w PSŻ Poznań i KMŻ Lublin.

W 2006 wywalczył awans do finału indywidualnych mistrzostwa Polski.

Suchecki już w niedzielę będzie mógł po raz pierwszy wystąpić w barwach Lotosu Wybrzeże w meczu przeciwko Stali. O tym, czy znajdzie się dla niego miejsce w składzie zadecyduje trener gdańszczan Stanisław Chomski.

Czy Zbigniew Suchecki będzie wzmocnieniem Lotosu Wybrzeże? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »