Środowisko żużlowe szósty raz spotka się w stolicy na gali. Możemy tam wysłać ludzi z Gorzowa

W czasie ENEA VI Gali Sportu Żużlowego, podsumowującej sezon 2011, specjalnie wybrana kapituła konkursowa wręczy nagrody w dziesięciu kategoriach. W siedmiu innych, równie ważnych, wyboru dokonają kibice. Gorzowscy fani też mają szansę na wyróżnienie, tak samo jak trener m.in. Piotr Paluch, Tomasz Gollob, czy Bartosz Zmarzlik.
W piątek 24 lutego w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbędzie się Enea VI Gala Sportu Żużlowego. Polski Związek Motorowy uhonoruje tam najlepszych polskich zawodników, trenerów oraz organizatorów imprez żużlowych za sukcesy osiągnięte w trakcie minionego roku. Kapitułę, która wybierze dziesięciu laureatów tworzą honorowy prezes FIM Andrzej Grodzki, Piotr Szymański - przewodniczący GKSŻ, Michał Sikora - wiceprezes Polskiego Związku Motorowego, Leszek Blanik - poseł na Sejm, mistrz olimpijski oraz Jerzy Szczakiel - jeden z dwóch polskich indywidualnych mistrzów świata.

W ważnych kategoriach decyzje podejmą kibice. Zostały one otwarte do głosowania za pomocą systemu SMS-owego. Wszyscy głosujący wezmą udział w losowaniu nagród. Do wygrania 16 biletów na przyszłoroczne imprezy (m.in. Grand Prix w Toruniu, czy mecz Polska - Reszta Świata w Gorzowie) oraz jedno podwójne zaproszenie na galę. - Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiego rozwiązania i mamy nadzieję, że kibice sportu żużlowego włączą się do zabawy. To oni zadecydują o tym, kto wygra w najważniejszej kategorii Zawodnika Roku 2011 - mówił Piotr Szymański. Relację na żywo z gali pierwszy raz przeprowadzi TVP Sport, a poprowadzi ją Przemysław Babiarz.

Gorzowscy fani są nominowali w kategorii Kibice Roku, Władysław Komarnicki może zostać Działaczem Roku, Gorzów - Organizatorem Roku, a Drużynowy Puchar Świata, który odbył się w naszym mieście Imprezą Roku - o losach tych naszych przedstawicieli zadecyduje kapituła. W głosowaniu SMS-owym w kategorii Odkrycie Roku kandyduje stalowiec Bartosz Zmarzlik (treść SMS-a wysyłanego na numer 71624 - DP.odkrycie.3, koszt 1 zł netto), Trenerem Roku ma szansę zostać Piotr Paluch (DP.trener.4), a Zawodnikiem Roku Tomasz Gollob (DP.zawodnik.1).